Zaproszenie

Opublikowane przez admin w dniu

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić do udziału w Królewskim Turnieju Tańców Polskich 2018, który odbędzie się w dniach 12-13 maja w Wilanowie, w Centrum Sportu Wilanów m.st. Warszawy przy Zespole Szkół Nr 79 im. St. Kostki Potockiego ul. Wiertnicza 26.

Turniej Tańców Polskich w Wilanowie organizowany jest przez Centrum Kultury Wilanów pod patronatem Stowarzyszenia – Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF już po raz 17 – sty.
Turniej ma swój niepowtarzalny klimat związany z historią i urokiem Wilanowa. Daje wyjątkową możliwością poznania stroju wilanowskiego, haftu i kultury Urzecza.
Głównym celem turnieju jest ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego oraz popularyzacja polskich tańców narodowych, symbolu polskiej kultury wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych tancerzy.W dobie powszechnej komputeryzacji życia codziennego nawiązanie do tradycji ludowej oraz dbałość o tożsamość narodową wyrażoną tańcem staje się wyjątkowym na skalę Warszawy wydarzeniem. Międzypokoleniowy charakter turnieju buduje także więź między Jego uczestnikami i całym środowiskiem tanecznym.

Z wielka radością będziemy Państwa u nas gościć i wspólnie z mieszkańcami Wilanowa podziwiać tancerzy z całej Polski.

 

Robert Woźniak

podpis

Dyrektor Centrum Kultury Wilanów

 

Kategorie: Bez kategorii